מגזין רכב עלויות נלוות ברכישת רכב

עלויות נלוות ברכישת רכב

1728 גולשים היו כאן
עלויות נלוות ברכישת רכב

קונים רכב חדש או יד שניה? בטח כבר הכנתם את הסכום הנדרש לכך או לכל הפחות מצאתם מהיכן לגייס את ההלוואה הנדרשת לשם כך. האם הלוואה זו תספיק או שצריך להכין איתה עוד סכום לא מבוטל של הוצאות נלוות בעת רכישת הרכב והעלאתו לכביש? התשובה לכך בסקירה שערכנו עבורכם.

הוצאות נלוות בעת רכישת רכב:

 בדיקה מוסמכת לרכב

למרות נסיונכם במכונאות והידע הנרחב שצברתם, לא תמיד תוכלו להגיע לתוצאות איכותיות כמו על ידי בדיקה מוסמכת. ועל כן חשוב לא לחסוך את הסכום הנדרש להכנסת הרכב לבדיקה על אף הריזיקה שהכסף ילך לפח כאשר ימצא בבדיקה שהרכב "פח", עדיף קצת כסף בפח מאשר הרבה כסף על "רכב פח"..

ביטוח חובה

ישראל היא בין המדינות שאוסרת על פי חוק לעלות עם רכב על הכביש לפני שנרשם עליו ביטוח חובה, ולכן בעניין הזה שאינו ניתן לגמישות ואינו משחק נקפיד לבדוק ביסוידות את פוליסת הביטוח של הרכב הנרכש במידה וישנה ואם היא תקיפה עבורכם, ובמידה ואינה אל תעלו את הרכב לכביש מבלי לבטח אותו.

ביטוחים נוספים: במידה ותרצו להוסיף ביטוחים נוספים כמו צד ג' או כאשר אחד מנהגי הרכב הוא נהג חדש או צעיר קחו גם אותם בחשבון.

העברת בעלות רכב

עלות זו אם לא נסגר ביניכם לבין המוכר אחרת תצטרך בדרך כלל להיות מוטלת עליכם, לכן הזכירו אותה בהתמקחות או הכינו את הכסף הנדרש לה.

אלו הן בעיקר ההוצאות שנדרשות להכנה בעת רכישת רכב יד שניה או חדש, הן באמת משנות משמעותית את הסכום שבניתם עליו מתחילה אך מוטב שתדעו מזה שעה אחת קודם ולא כשיהיה מאוחר.