מגזין רכב אילו סוגי ביטוחי רכב קיימים ומה הם מכסים?

אילו סוגי ביטוחי רכב קיימים ומה הם מכסים?

1790 גולשים היו כאן
אילו סוגי ביטוחי רכב קיימים ומה הם מכסים?

ביטוח חובה לרכב הינו חובה על פי חוק שכל רכב מנועי יבטוח לפני העלאתו לכביש. ביטוח זה מכסה כל נזק גוף הבא על הנהג או נוסעי הרכב או נפגעים חיצוניים שנפגעו מהרכב, כאשר ידו של הנפגע על העליונה ונהג הרכב נאשם בפגיעה כל עוד שלא הוכחה חפותו. ביטוח החובה מכסה גם נזקי מוות חלילה שנגרמו מהרכב המבוטח ונהיגת הנהג שנהג בו.

ביטוח מקיף לרכב

ביטוח זה מעניק כיסוי לרכב המבוטח במקרה של נזקים כמו פריצה/גניבה או שאר הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתעסקות הפורצים גם במקרה שנכשל נסיון הגניבה. כמו כן הרכב מבוטח למקרה של שריפה או כל נזק תאונתי בלתי צפוי

ביטוח צד ג' לרכב

ביטח זה מכסה כל נזק שנגרם לרכב או לרכוש צד שלישי המעורב בתאונה כתוצאה מרשלנות נהיגת בעל הרכב המבוטח או כל אדם הנוהג מטעמו, למעט נהג ששכר את הרכב ממנו ולא נכללה בסעיפי החוזה אפשרות השכרה, במקרה זה יחשב הרכב כבלתי מבוטח כלפי הנהג.

ביטול השתתפות עצמית

בדרך כלל מחייב הביטוח השתתפות עצמית במקרה של הפעלת קופת הביטוח לתשלום, ההגיון שבדבר הוא כדי שלא ינהג הנהג ברשלנות מלכתחילה בידיעת ביטחון שלא עליו מוטל ההפסד. את ההשתתפות הזו ניתן לבטל בעת רישום הביטוח על ידי סעיף ביטול השתתפות עצמית עליו גובה חברת הביטוח סכום נוסף בפרמייה ובכך פוטרת את המבוטח מהשתתפות בעת תשלום הביטוח.

מחיר הביטוח נקבע על פי הסטוריית המבוטח

זה בא לידי ביטוי כאשר הפעיל המבוטח את הביטוח לתשלום על נזק שנגרם כתוצאה מנהיגתו ובכך הוא מסומן על ידי חברות הביטוח כבעל פוטנציאל גדול יותר לגבייה מקופת הכספים שלהם. במקרה זה גובה חברת הביטוח סכום מוגדל יותר מנהג זה עבור ביטוח שלאדם אחר שאין לו קו"ח זהים היה עולה הרבה פחות.

הוזלת ביטוח רכב

כיום ישנם מספר חברות שנותנות בדיקה חינם של הוזלת ביטוח רכב על ידי שהן עושות השוואת מחירי ביטוח רכב של מגוון חברות ומספקות את העלות הזולה מביניהן ללקוחותיהם.